Doplnění referenčních projektů

Po dlouhé době se mi podařilo doplnit výběr z několika projektů na kterých jsme v uplynulé době pracovali. Není to kompletní výčet práce, jedná se o cca 20 procent naší činnosti.
Máme za sebou již více než čtyři roky samostatné činnosti. Uteklo to strašně rychle a dalo by se říct, že jsme neměli ani čas se zastavit. Doufáme, že se nám podaří v roce 2022 užít trochu více volna.
Nyní pracujeme na cca 20 rozjetých projektech, z nichž některé jsou velice zajímavé a práce na nich nás baví. Doufáme, že se nám brzdy podaří dotáhnout až do realizace, ať to úsilí všech stojí za to.
Děkujeme všem za spolupráci a přejeme vše nejlepší do nového roku.

Roman, 27.12.2021

 


Výstavba pasivního RD v Radvanicích

Bratr se rozhodl koupit pozemek a postavit si svépomocí dům. Nejspíš nepočítal s tím, že bude mít pozemek 3 500 m2 a než se pustí do stavby tak se mu narodí dvojčata. Takže se snažíme mu trochu ulehčit a pokud je to možné, pomáháme mu na stavbě.

Dům je ve svažitém pozemku, částečně podsklepený (dvojgaráž, technická místnost). Obytné patro je řešeno jako lehká dřevostavba na obvodu s masivní zděnou vnitřní částí z plných cihel (z demolice původního domu). Vše zastřešeno plochou střechou s vegetačním pokryvem a tvarovanými přesahy střechy.

Dům je navržen jako pasivní, na střeše bude fotovoltaika, vytápění bude řešeno podlahovým topením, na vzduchotechniku bude napojena klimatizace pro využití letních přebytků vyrobené elektřiny.

Zatím jsme ve fázi montáže obvodových stěn. Ty jsou pro zajištění potřebné tloušťky izolace řešeny jako příhradová konstrukce na šířku 460mm. Stěnové prvky se připravovaly v průběhu zimy a montáž poté proběhla během pár dní. Nyní se pracuje na dokončení obvodových stěn (řeší se příprava okenních otvorů) a na zdění hlavní nosné stěny. Až toto bude připraveno, budou se osazovat střešní vazníky, které jsou řešeny jako sbíjené dřevěné I-profily se stojinou z OSB desky. Stejně jako stěnové díly byly připraveny v průběhu zimy.

Konstrukce domu nad garáží
Konstrukce domu nad garáží


Příhradová konstrukce stěnových prvků
Příhradová konstrukce stěnových prvků

Roman, 13.6.2018

 


Pokračujeme v usilovné práci

Delší dobu jsme o sobě a naší činnosti nepřinášeli zprávy. Není se čemu divit, máme celkem dost práce, ale zatím se nám daří ji nějakým způsobem zvládat.

Co je tedy nového? Vyřízení dotací na vybavení kanceláře se snad již chýlí ke konci, jedna žádost je již vyřízená a proplacená, dokončení druhé žádosti očekáváme každou chvílí.

Kancelář již máme kompletně zařízenou a vybavenou. V garáži nám místo našeho staršího Punta stojí nové Berlingo.

Dokončili jsme zakázky pro město Příbor, Ostravu Hrabovou a obec Bukovec. Pracujeme na zakázkách pro Háj ve Slezsku, Fulnek, Starou Bělou a budeme rozbíhat další práce pro Bukovec a Příbor.

Roman, 13.6.2018

 


Oficiální zahájení činnosti

Dnes byl zvláštní den - byli jsme naposledy v práci u našeho zaměstnavatele, pro kterého jsme pracovali 19 resp. 14 let.

Byla to pěkná doba a budeme na ni určitě vzpomínat v dobrém, ale občas je potřeba udělat nějakou změnu a vyzkoušet i něco jiného.

Zítra již budeme pracovat sami na sebe - budeme sice páni svého času, ale také poneseme daleko větší odpovědnost za naši práci.

Snad to zvládneme, držte nám palce!

Roman, 31.8.2017

 


Zahajujeme činnost od 1.9.2017

Postupně zařizujeme vše, co budeme potřebovat k naší činnosti. Zahájení je nastaveno na 1.9.2017, kdy končí náš pracovní poměr u současného zaměstnavatele.

V současné době začínáme připravovat zakázky pro našeho prvního zákazníka, kterým je obec Bukovec.

Podávali jsme také žádost o dotace na podporu podnikání na venkově, kterou administruje MAS Pobeskydí pro SZIF. V současné době čekáme na kontrolu žádosti a její schválení a postupně zařizujeme naši kancelář potřebným hardwarovým a softwarovým vybavením.

Roman, 25.5.2017

 


   

© kamaro, XHTML 1.1, CSS 2.1, vygenerováno za 0.02 s